POPLATKY v zmysle zákona o výchove a vzdelávaní a Všeobecne záväzného nariadenia mesta Košice:

1) Mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov materskej školy (školné):

• 50€ pre deti do 3 rokov
  • 15€ pre deti od 3 rokov

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má 1 rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
  • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľke školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
  • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
  • ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi.

2) Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v školskej jedálni (stravné):

• desiata 0,28 €
  • obed 0,68 €
  • olovrant 0,23 €
  • SPOLU: 1,19 € na 1 deň

Uhrádza sa do 5. dňa príslušného kalendárneho mesiaca jednorazovým resp. trvalým príkazom na účet.

POPLATKY na základe odsúhlasenia rodičov:

• ročný rodičovský príspevok - finančné prostriedky sú využívané na skvalitnenie materiálového zabezpečenia výchovno – vzdelávacieho procesu v materskej škole (výtvarné potreby, edukačný materiál, zariadenie tried, spotrebný materiál a p.)
  • mesačný rodičovský poplatok 7 €
  • poistenie vecí dieťaťa (podľa uváženia rodiča)
  • ostatné poplatky viažúce sa na aktivity detí / školy